Kuriozitete

  • Omega 3, përse është kaq i domosdoshëm?

    Peshqit si salmoni, sardelja, kolori dhe peshku ton janë të pasur me “Omega 3”. Ky suplement redukton inflamacionet të cilat dëmtojnë enët e gjakut, duke minimizuar maksimalisht riskun e sëmundjeve të zemrës. Duke konsumuar 2-3 herë në javë nga 99g, …

  • Recetë – Mousse çokollate me krem limoni

    Përbërësit për katër persona: 1 kupë çokollatë të hidhur 3/4 e kanës ujë 3 lugë gjelle sheqer 1/4 lugë çaji kafe express ose nescafe 3 të bardha veze Për kremin duhen: 1/3 krem qumështi për ëmbëlsira i ftohtë 1 lugë …

  • Recetë – Supë peshku

    Supa me peshk është një recetë tradicionale. Përgatitet duke përdorur të gjithë peshkun, por mund të përgatitet edhe duke përdorur vetëm kokat e peshkut të madh si trofta, krapi, lavraku etj. Si përbërës shtesë për të pasuruar pjatën përdoren perimet …